Roraty

#3 'CUD NAD CUDAMI' RORATY 2020!!

 

 

Trzecie nasze roratnie spotkanie!! Nie samowity czas poznawania JEZUSA ukrytego w Najświętszym Sakramencie, największy dar, dar JEGO obecności.

Poznawanie tego Daru daje człowiekowi prawdziwe szczęście.

 

To prawdziwy Cud nad cudami, który możesz odkryć z nami.

Dlatego usiądź wygodnie i zapnij pasy, ruszamy w piękne czasy.

 

Poznaj piosenkę tegorocznych rorat: https://www.youtube.com/watch?v=PXtW1...

 

Pytania na dzisiaj:

1. Jak Carlo Acutis nazywał Mszę Świętą?

2. Jak nazywała się pierwsza Msza Święta?

3. Czym różniła się ostatnia wieczerza od Paschy spożywanej przez naród żydowski? (Odpowiedź na to pytanie znajduje się w grudniowym numerze 'Małego Gościa')

 

W drugą niedziele Adwentu, przy bocznym ołtarzu po prawej stronie naszego kościoła (parafia św. Jadwigi Śl. w Szopienicach) będzie wystawiona skrzynka, gdzie można wrzucać prawidłowe odpowiedzi. Losowanie nagród odbędzie się w najbliższą środę (9 grudnia).

 

W każdy poniedziałek, środę i piątek udostępniamy materiały (filmik) które pomogą nam w przeżyciu tegorocznego adwentu. Zapraszamy także na nasz fanpage na Fb (Szopienice Roraty 2020) w nim będzie wiele potrzebnych informacji. Konkursy, zagadki, pytania to wszystko będą adwentowe zadania, nie może was zabraknąć. Subskrybujcie, obserwujcie, lajkujcie by was nic nie ominęło. OBRAZKI - w tym roku będą rozdawane w każdą niedzielę po mszach świętych w trzech oddzielnych pakietach rozpoczynając od drugiej niedzieli adwentu (czyli dostajemy obrazki za miniony tydzień).

 

Zapraszamy :D

 

Nie może was zabraknąć :)

 


#2 'CUD NAD CUDAMI' RORATY 2020!!

 

 

 

To już drugie nasze roratnie spotkanie!! Wspaniała przygoda po adwentowej drodze, gdzie poznajemy SAKRAMENT EUCHARYSTII jako najpiękniejszy dar. Dar jaki człowiek otrzymał od Boga, a poznawanie tego Daru daje człowiekowi prawdziwe szczęście.

 

To prawdziwy Cud nad cudami, który możesz odkryć z nami.

Dlatego usiądź wygodnie i zapnij pasy, ruszamy w piękne czasy.

 

Poznaj piosenkę tegorocznych rorat:

https://www.youtube.com/watch?v=PXtW1N1JHWQ

 

W każdy poniedziałek, środę i piątek udostępniamy materiały (filmik) które pomogą nam w przeżyciu tegorocznego adwentu. Zapraszamy także na nasz fanpage na Fb (Szopienice Roraty 2020) w nim będzie wiele potrzebnych informacji. Konkursy, zagadki, pytania to wszystko będą adwentowe zadania, nie może was zabraknąć. Subskrybujcie, obserwujcie, lajkujcie by was nic nie ominęło.

OBRAZKI - w tym roku będą rozdawane w każdą niedzielę po mszach świętych w trzech oddzielnych pakietach rozpoczynając od drugiej niedzieli adwentu (czyli dostajemy obrazki za miniony tydzień).

Zapraszamy :D Nie może was zabraknąć :)

 

 


#1 'Cud nad cudami' Roraty 2020!!

 

Witamy w pierwszym dniu rorat i zapraszamy Cię do wspólnej przygody po tej adwentowej drodze. Eucharystia jest najpiękniejszym darem, jaki człowiek otrzymał od Boga, a poznawanie tego Daru daje człowiekowi prawdziwe szczęście.

 

To prawdziwy Cud nad cudami, który możesz odkryć z nami.

Dlatego usiądź wygodnie i zapnij pasy, ruszamy w piękne czasy.

 


Zapraszamy na RORATY!!!

 

Zapraszamy serdecznie do przeżycia rorat w tym roku razem z nami. W tych nietypowych czasach trochę nietypowe roraty. Przepiękny temat 'Cud nad Cudami' - EUCHARYSTIA. Największy dar jaki otrzymaliśmy otrzymać od Boga!!

 

W każdy poniedziałek, środę i piątek będziemy udostępniali materiały (filmik) które pomogą nam w przeżyciu tegorocznego adwentu. Zapraszamy także na nasz fanpage na Fb (Szopienice Roraty 2020) w nim będzie wiele potrzebnych informacji. Konkursy, zagadki, pytania to wszystko będą adwentowe zadania, nie może was zabraknąć. Subskrybujcie, obserwujcie, lajkujcie by was nic nie pominęło.

 

OBRAZKI - w tym roku będą rozdawane w każdą niedzielę po mszach świętych w trzech oddzielnych pakietach rozpoczynając od drugiej niedzieli adwentu (czyli dostajemy obrazki za miniony tydzień).

 

Zapraszamy :D Nie może was zabraknąć :)

 


RORATY - już, już, już...

Aktualna sytuacja trwającej pandemii uniemożliwia przeprowadzenie w tym roku Rorat w zwyczajnej formie. Dlatego w naszej parafii odbędą się one w dwóch wymiarach, internetowej i tej codziennej w kościele. Normalnie, przez cały adwent zapraszamy na Mszę Św. o godz. 6.30. Natomiast wirtualnie, zapraszamy do przeżycia wspaniałej przygody adwentowej, z wikariuszami naszej parafii: ROBERTEM i MATEUSZEM pt. „Cud nad cudami”, gdzie w całkiem nowy sposób odkrywać będziemy tajemnice Mszy Św. Na internetowej stronie naszej parafii będą pojawiać się propozycje przeżycia roratnich spotkań w gronie rodzinnym – wystarczy kliknąć na stronie startowej zakładkę RORATY.

 

W tym roku wiele rzeczy odbywa się inaczej niż zwykle, lecz to nie znaczy, że coś nas omija.

Nowe sytuacje wymagają od nas nowego – innego zaangażowania, a więc zapraszamy na RORATY 2020,

które pozwolą nam uzewnętrznić to, że Pan i Jego przyjście są ważniejsze w naszym życiu niż coronawirus.

ZAPRASZAMY!

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.