Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła  16.09.2018 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Chcemy się modlić za pracowników mediów, by swój przekaz opierali zawsze na prawdzie i wartościach

Nabożeństwo popołudniowe dziś w naszym kościele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Dziś w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00.

 

3. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży;

- w czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Tow.;

- w piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

4. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:

- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 17.30;

- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po  pierwszej Mszy Św. i w piątek od godz. 17.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego (17.45).

 

5. Spotkanie rodziców, którzy chcieliby przygotować swoje dziecko do tzw. wczesnej Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 17.00 w salce katechetycznej.

 

6. We wtorek, 18 września w święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę Św. o godz. 19.00. Tym samym rozpoczniemy cykl miesięcznych spotkań młodzieży naszej parafii: uczącej się (klasy VII, VIII i III gimnazjum i szkoły średnie), studiującej i pracującej. To zaproszenie kierujemy szczególnie do tych, którzy przygotowują się w bieżącym roku szkolnym do przyjęcia sakramentu bierzmowania (obecność obowiązkowa). Wcześniej od godz. 18.30 okazja do spowiedzi św. Zapraszamy.

 

7. Spotkanie członków Bractwa Żywego Różańca w środę o godz. 17.45 w kościele. Zapraszamy.

 

8. W czwartek Msza Św. szkolna o godz. 16.30. Wcześniej od godz. 16.00 do miesięcznej spowiedzi zapraszamy uczniów klas VI.

Przy tej okazji zwracamy się z wielką prośbą do rodziców i organizatorów zajęć pozalekcyjnych uczniów szkół podstawowych. Czwartek w naszej parafii, a również w wielu śląskich parafiach – zgodnie ze starą tradycją – to dzień, w którym odbywają się Msze Św. szkolne dla uczniów szkół podstawowych. U nas jest to godz. 16.30, a wcześniej spowiedź od godz. 16.00. Prosimy więc rodziców i organizatorów zajęć pozalekcyjnych, by w tym czasie nie planować i nie organizować żadnych innych zajęć. Zróbmy wszystko, by zadbać o pełny rozwój naszych dzieci: duchowy, intelektualny i fizyczny. Nie czyńmy w tych przestrzeniach konkurencji, a przeciwnie koegzystencję i symbiozę. Serdecznie prosimy o to, jako duszpasterze.

 

9. „Chwała Bogu w Szopienicach” to czas przed Jezusem Eucharystycznym, by cieszyć się wspólnie Jego bliskością i wyrazić Mu za to nasze uwielbienie. Zapraszamy więc na pierwszy w tym roku wieczór uwielbienia w czwartek, 20 września o godz. 19.00 do naszego kościoła. Jeśli zauważasz, że twoja modlitwa, gdzieś się gubi, traci swoje miejsce i rangę, spróbuj tej formy modlitwy na szopienickim wieczorze uwielbienia. Zapraszamy.

 

10. W sobotę, 22 września w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych. Zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła ten sakrament. Początek spotkania o godz. 9.00.

 

11. Dzieci i młodzież zapraszamy do następujących grup:

- Dzieci Maryi – sobota o godz. 10.00 (salka);

- Ministranci – sobota o godz. 9.00 (salka);

- Oaza młodzieżowa – piątek o godz. 18.00 (kościół, salka).

 

12. SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy - związanych z zarządzaniem sobą, pracą w grupie, oraz rozwojem umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Także w Katowicach można zostać wolontariuszem PACZKI/AKADEMII. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Organizatorzy czekają na chętnych do końca września! 

 

13. Parafia MB Nieust. Pomocy na Burowcu organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 5-7 października br. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy dziś do zakrystii, a w ciągu tygodnia do kancelarii parafialnej.

 

14. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – serdeczne Bóg zapłać!       Dziękujemy także za ofiary składane na rzecz naszej parafii w kancelarii parafialnej lub przelewane bezpośrednio na konto. Wszystkim ofiarodawcom SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – na renowację PIETY.

 

15. Polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim:

- o imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno? ;

- rozmowa z o. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła;

- wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.

Jest jeszcze wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Gorąco polecamy.

 

 

Wszystkim zgromadzonym życzymy odwagi, by przyjąć za swoje - wymagające, ale bardzo konkretne - Słowa Jezusa. Szczęść Boże!

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. 16.09.2018 r. – 23.09.2018 r.

 

 

Niedziela 16.09.2018 r.

7.00      Do Miłos. Bożego za + syna Jarosława Błaszczyka w rocz. Chrztu Św., ++ rodz. Leokadię i Wojciecha Pałka, Mariannę i Franciszka Błaszczyk, + siostrę Marię, jej + męża Mieczysława i + syna Krzysztofa , z prośbą o zbawienie.

9.00      Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej w int. grup – wspólnot naszej parafii, z prośbą o światło Ducha Św. na nowy rok formacji.

10.30    Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy i św. Rity z podz. za dar życia, z prośbą o dary Ducha Św. i Boże prowadzenie w dorosłym życiu dla Aleksandry Pilarskiej z ok. 18 ur. 

12.00    Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św., Boże błog, opiekę i zdrowie dla rodz.

15.30    Nabożeństwo popołudniowe.

16.00    ROCZKI: Maja Gigoll

18.30    Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Janiny Banaś z ok. 80 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz. (Te Deum)

 

Poniedziałek 17.09.2018 r.

6.30      WOLNA

8.00      Do Miłos. Bożego przez wstaw. św. Jana Pawła II z podz. za wszystkie otrzym. łaski – od ofiarodawców.

18.00    Do Miłos. Bożego za + Ilonę Cichy w 7 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. Haładaj i Cichy, z prośbą o zbawienie.

18.00    Do Miłos. Bożego za + mamę Elżbietę Cober 30 rocz. śm., + ojca Józefa, ++ zięciów: Henryka Noras, Andrzeja Miśka i Ludwika Labuszka oraz + Klarę i Pawła Mucha, z prośbą o zbawienie.

 

Wtorek 18.09.2018 r.

6.30      WOLNA

8. 00     Do Miłos. Bożego za + Wiktora Wąchała, z prośbą o zbawienie – dar z-du pogrzeb. PIOTR.

8.00      Do Miłos. Bożego za + Jerzego Kubecko, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar z-du pogrzeb. PIOTR.

18.00    Do Miłos. Bożego za + siostrę Halinę Kurek w rocz. śm., + brata Jana, + bratową Helenę, + rodz. Marię i Augustyna Kurek i ++ z pokrew., z prośbą o zbawienie.

19.00    Do Jezusa Dobrego Pasterza w int. młodzieży naszej parafii.

 

Środa 19.09.2018 r.

6.30      WOLNA

8.00      Do Opatrz. Bożej przez wstaw. przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej w int. papieża Franciszka, o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie – od ofiarodawców.

18.00    Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Marię i Jana Pluta, ++ dziadków Annę i Stanisława Babiarz, z prośbą o zbawienie.

18.00    Do Miłos. Bożego za + mamę Stefanię Lindner 30 dni od śm., z prośbą o zbawienie.

 

Czwartek 20.09.2018 r.

6.30      WOLNA

8.00      WOLNA

16.30    Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za dar życia, z prośbą o uzdrowienie w trudnej sytuacji życiowej żony Kamili.

18.00    Do Miłos. Bożego za + syna Stanisława Szeja w 2 rocz. śm., + żonę Irenę i wszystkich ++z rodz., z prośbą o zbawienie.

 

Piątek 21.09.2018 r. 

6.30      WOLNA

8.00      Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za odebr. łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla członków Bractwa Żywego Różańca.

18.00    Do Miłos. Bożego za + Jadwigę Hanzel w 10 rocz. śm., jej ++ rodz. i rodzeństwo, z prośbą o zbawienie.

18.00    Do Miłos. Bożego za + Teresę Kałuża z prośbą o szczęśliwą wieczność - dar sąsiadów z ul. Lwowskiej 24.

 

Sobota 22.09.2018 r.

6.30      WOLNA

8.00      Do Miłos. Bożego za + Annę Pomietło, z prośbą o zbawienie – dar bratowej Gieni z rodz. 

14.00    ŚLUB: Monika Tumicka i Łukasz Guttek

18.00    Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Sylwię Ziegler w rocz. ur. i 6 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

 

Niedziela 23.09.2018 r.

7.00      Do Miłos. Bożego za + mamę Edytę Dytko, + wujka Krystiana Malika, + babcię Franciszkę Malik, z prośbą o zbawienie – dar Justyny z rodz. z Hamburga.

9.00      Do Miłos. Bożego za + Łucję Dziuba w rocz. ur., + ojca Karola, ++ dziadków i pokrew. z obu stron, z prośbąo zbawienie.

10.30    Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Grażynę Kucharczyk w 18 rocz. śm., ++ rodz., teściów, dziadków i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbąo szczęśliwą wieczność.

12.00    Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB z podz. za otrzym. dary, z prośbą o dalsze Boże błog, opiekę i zdrowie z ok. ur.

15.30    Nabożeństwo popołudniowe.

16.00    CHRZTY: Filip Człapiński, Katarzyna Zdanowska, Oliwier Długosz, Hanna Czarnecka.

18.30    Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Patrona z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św. i Boże prowadzenie w dorosłym życiu dla Dawida Charyga z ok. 18 ur.

o Miłos. Bożego za + syna Stanisława Szeja w 2 rocz. śm., + żonę Irenę i wszystkich ++z rodz., z prośbą o zbawienie

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.