Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023 r.

 

1. Dziś już piąta niedziela Wielkiego Postu. Czas naszego dojrzewania wielkopostnego zmierza coraz bardziej do wydarzeń Triduum Paschalnego. Dziś także rozpoczynamy II część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny.

2. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Serdecznie zapraszamy dziś w niedzielę o godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zaś w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

3. Jako owoc i podsumowanie wielkopostnych rekolekcji chciejmy potraktować udział w VIII Parafialnej Pielgrzymce do Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik, w sobotę 1 kwietnia br. Chcemy pielgrzymować, by powierzyć przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II trudne, a zarazem ważne sprawy całego Kościoła, świata, Europy, naszej Ojczyzny, naszej parafii i osobiste – że, jest co polecać Panu Bogu, chyba nie wymaga to uzasadnienia. Serdecznie więc zapraszamy do parafialnego pielgrzymowania. Wyjazd rozpoczniemy wspólną modlitwą w kościele o godz. 6.00, a wrócimy około godz. 19.00. Koszt wyjazdu 60 zł. od osoby. Wyżywienie w własnym zakresie. Zapisy dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.

4. Pozostałe nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 17.30;
- adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czwartek po pierwszej Mszy Św.;
- nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00. 

5. W czwartek o godz. 16.30 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych. Wcześniej od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. 

6. Przed świętami chcemy jeszcze dać okazję naszym chorym i osłabionym wiekiem, by przez Sakrament Pokuty i Eucharystii spotkać się z Panem Jezusem. Będzie to miało miejsce w najbliższy czwartek i piątek. Zainteresowanych prosimy zgłaszać wyłącznie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. 

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy Św. Uroczyste poświęcenie palm będzie miało miejsce na sumie (godz. 10.30) . Mszę Św. rozpoczniemy przy kaplicy ogrójca, a następnie procesją przejdziemy do kościoła.  

8. W przyszłą niedzielę (tj. 2 kwietnia) odbędzie się kiermasz zorganizowany przez Wspólnotę Dzieci Maryi. Będzie można zakupić palmy, domowe wypieki oraz ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci. Ofiara dobrowolna. Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji. Gorąco polecamy i zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

9. Wychodząc z kościoła możemy zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. 

10. W ostatnim czasie pojawia się wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do skorzystania z tej najcenniejszej modlitwy za żywych i zmarłych.      

11. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na pokrycie kosztów ogrzewania w miesiącu lutym (faktura wynosi 26.306,61 zł). Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii tu w kościele, w kancelarii parafialnej, bądź przelewane bezpośrednio na konto parafii – Bóg zapłać. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na ten sam cel. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc Ukrainie. Za każdy gest serca serdecznie dziękujemy. 

12. Do nabycia jest Gość Niedzielny, w którym między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Jest również Gość Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej, a w nim między innymi: czym jest kult relikwii, o miejscu ukrzyżowania Jezusa, o całunie turyńskim, historia korony cierniowej z Paryża i Chusta z Manoppello – czy to dowód zmartwychwstania. (cena  14 zł)
Dla dzieci jest nowy, kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy drugą część miarki na Wielki Post. Przeczytamy też jak zmierzyć się ze sobą w Wielkim Poście i dlaczego Triduum Paschalne dotyczy każdego człowieka. Gorąco polecamy.   

 

Wszystkim zgromadzonym życzymy bogatych przeżyć wielkopostnych oraz owocnego pielgrzymowania do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.Szczęść Boże!


 

 PORZĄDEK MSZY ŚW. 26.03.2023 r. – 02.04.2023 r.

 

Niedziela 26.03.2023 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za + Alicję Niedźwiedzką, z prośbą o dar nieba - dar chrześniaka Romana z rodz.
9.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Marię Swędrowską w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Miłos. Bożego za + męża Tadeusza Dziubak w kolejną rocz. śm. i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność. 
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Józefa z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o Boże prowadzenie i zdrowie dla Ireneusza Książek z ok. 55 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz. 
15.15 Gorzkie Żale
16.00 CHRZTY: Fabian Stępczyński, Leon Chlebek  
18.30 Do Miłos. Bożego za ++ Margot i Henryka Sawicki, + Krystynę Kloskowską, + Holewik, ++ z rodz. Kraczka i + Andrzeja Zaczkowskiego, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Poniedziałek 27.03.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + ojca Waldemara Szymik, + mamę Erykę Barczyk, + kuzyna Arkadiusza Mazur i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Rozalię Halena w rocz. ur., + ojca Jana, + Annę Pilarską oraz + Antoniego Króla w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.  
18.00 Do Miłos. Bożego za + ojca i dziadka Krzysztofa Centarzyńskiego w 2 rocz. śm. oraz jego ++ rodz., z prośbą o zbawienie.

Wtorek 28.03.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + ojca Jerzego Sekula w rocz. ur., jego + żonę Agnieszkę oraz ++ rodz. i braci, z prośbą o zbawienie. 
8.00 Do Miłos. Bożego za + Lidię Goetze, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar Bractwa Żywego Różańca..
18.00 Do Miłos. Bożego za + żonę Ewę Winiarską, ++ rodz. Adelajdę i Gerarda Winiarski, + siostrę Marię, + Andrzeja Nowak, ++ dziadków Winiarski Marię i Maksymiliana, ++ Klarę i Romana oraz Otylię i Józefa Palka, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Środa 29.03.2023 r.
6.30 WOLNA
8.00 WOLNA
18.00 WOLNA

Czwartek 30.03.2023 r.
6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o dalszą Bożą opiekę i zdrowie dla Joanny i Krystyny.  
8.00 WOLNA
16.30 WOLNA
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Andrzeja Wodeckiego w 4 rocz. śm., ++ rodz. Krystynę i Krystiana Groborzów, Ernestynę i Jana Wodeckich, + szwagra Kazimierza Kosickiego i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

Piątek 31.03.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego z ++ z rodz. Szymczak, z prośbą o zbawienie. 
8.00 WOLNA 
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ Monikę i Józefa Giera oraz wszystkich ++ z rodz. Giera, Radke i Przymęckich, z prośbą o zbawienie. 

Sobota 01.04.2023 r.
6.30 WOLNA
8.00 Do Boga bogatego w miłosierdzie w int. czcicieli Niepokalanego Serca NMP.
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ Otylię i Zygmunta Szędzielorz i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

Niedziela 02.04.2023 r. NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
7.00 WOLNA
9.00 Do opatrz. Bożej przez wstaw. Aniołów Stróżów o opiekę i dary Ducha Św. dla Krysi i Marysi Śmietana z ok. 3 ur.
10.30 ZA PARAFIAN 
12.00 WOLNA 
15.15 Gorzkie Żale
16.00 ROCZKI
18.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Tarsycjusza z prośbą o dary Ducha Św., Boże prowadzenie i opiekę dla Dawida Majówka z ok. 11 ur.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.