Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO - 19.05.2024 r.

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.30. Zapraszamy.

Dziś w niedzielę swoje urodziny obchodzi ks. abp senior Wiktor Skworc. Otoczmy go nasza modlitwą.

 

2. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:

- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła;

- we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;

- w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

- w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.

 

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:

- nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 15.30;

- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św.  

 

4. W poniedziałek przypada II Dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego. Gorąco zachęcamy do udziału we Mszy Św. Będą one sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W trym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

 

5. W piątek, 24 maja, przypada dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.

 

6. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

 

7. W środę, po Mszy Św. wieczornej, o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.

 

8. Msza Św. szkolna dla uczniów szkół podstawowych w czwartek o godz. 16.30. Wcześniej od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.

 

9. Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej pod hasłem „Jestem w Kościele" odbędzie się w niedzielę 26 maja. W tym roku Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski. Z naszej parafii tradycyjnie wyruszy pielgrzymka rowerowa. Wyjazd nastąpi od kościoła o godz. 6.45. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Mateusz Seweryn. Gorąco zachęcamy mężczyzn i młodzieńców do udziału.

 

10. Nasza piesza szopienicka pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w tym roku w dniach 24-28 czerwca. Koszt 350 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakacie i u ks. Mateusza.

 

11. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na zapłatę za ogrzewanie w miesiącu kwietniu (12.517,57 zł). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii tu w kościele, w kancelarii parafialnej, bądź przelewane bezpośrednio na konto – BÓG ZAPŁAĆ! Za tydzień kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów, a także dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan i o tym, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

 

 Wszystkim życzymy, radosnego przeżywania Dnia PańskegoSzczęść Boże!

i doświadczania działania Ducha Świętego na co dzień.

Szczęść Boże! 

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. 19.05.2024 r. – 26.05.2024 r.

 

Niedziela 19.05.2024 r.   UROCZYSTOŚĆ ZESŁANAI DUCHA ŚWIĘTEGO

7.00     WOLNA

9.00     Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Helenę i Józefa Włoszczowskich, ++ rodzeństwo: Janka, Stasia i Władysławę oraz ++ z rodz., z prośbą o dar nieba.

10.30   Do Miłos. Bożego za + Tadeusza Dziubaka z ok. ur., z prośba o radość wieczną/

12.00   Do Miłos. Bożego za + Marka Bentkowskiego oraz ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.  

15.30   Nabożeństwo majowe.

16.00   Do Miłos. Bożego za + Wiesława Prochownika – 1 m-c od śm., z prośbą o radość nieba – dar Marii Gaczorek z Korbielowa .

18.30   Do Miłos. Bożego za + męża Zygmunta Wolnego w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

 

Poniedziałek 20.05.2024 r.    II ŚWIĘTO – NMP MATKI KOŚCIOŁA

6.30     Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Antoninę i Jana Kwiecień, + męża Stanisława oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

8.00     Do Miłos. Bożego za ++ Rozalię i Jana Halena, + Annę Pilarską i + Antoniego Króla, z prośbą o dar nieba.

9.00     Do Miłos. Bożego za + Zofię Siersecką, z prośbą o radość wieczną – dar Michaliny Niedziela z synem Mariuszem z Oświęcimia.

16.00   WOLNA

18.00   Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Kwiek i Ciuch oraz ++ rodz. z obu stron, prośbą o wieczne szczęście.  

 

Wtorek 21.05.2024 r.

6.30     WOLNA

8.00     Do Opatrz. Bożej w int. papieża Franciszka, o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie – od ofiarodawców.  

18.00   Do Miłos. Bożego za ++ teściów Helenę i Franciszka Piwko, ++ córki: Irenę i Marię, ++ synów: Kazimierza i Andrzeja, ++ Alfreda i Stanisława Szeja, + prawnuczkę Monikę oraz ++ z rodz. Piwko, Woźniok i Szeja, z prośbą o dar nieba. 

 

Środa 22.05.2024 r.

6.30     Do Miłos. Bożego za + mamę Helenę w 16 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

8.00     Do Opatrz. Bożej z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji i ułożenie spraw życiowych dla Joanny Wit. 

18.00   Do Miłos. Bożego za + żonę Teresę Latasiewicz w 7 rocz. śm., ++ Helenę, Brunona i Andrzeja Kłosek oraz ++ z obu stron, z prośbą o wieczne szczęście.

 

Czwartek 23.04.2024 r.   ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA

6.30     Do Miłos. Bożego za + Zofię Siersecką, z prośbą o zbawienie – dar Heleny i Piotra Sporysz z Oświęcimia.

8.00     Do Miłos. Bożego za + Mariana Glinka, z prośbą o dar nieba – dar sąsiadów z ul. Wiosny Ludów 28.

16.30   WOLNA

18.00   Do Miłos. Bożego za + ojca Alfonsa w rocz. ur., + mamę Rozalię oraz ++ rodz. i rodzeństwo, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

 

Piątek 24.05.2024 r.

6.30     Do Miłos. Bożego za ++ Annę i Józefa Jankowicz, + Zbigniewa Jankowicza, + Irenę Polak, + Barbarę Matysik-Rendak, z prośbą o zbawienie.

8.00     Do Miłos. Bożego za + Lucjana Łopąg, ++ Zofię, Janinę i Bolesława Poźniak oraz ++Antoninę i Antoniego Gierach, ++ Helenę i Franciszka Łopąg, z prośbą o radość wieczną.       

18.00   Do Opatrz. Bożej przez wstaw. przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o Bożą opiekę i zdrowie dla Gerdy Strenziok z ok. 80 ur. oraz Boże Błog. dla całej rodz. (Te Deum)

 

Sobota 25.05.2024 r.

6.30     Do Miłos. Bożego za + Zofię Siersecką, z prośbą o zbawienie – dar Iwony i Bogdana Waliczek.

8.00     WOLNA 

18.00   Do Miłos. Bożego za + Helenę Kraut w 46 rocz. śm., + Gertrudę Seweryn w 30 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz. Kraut i Seweryn, z prośbą o radość wieczną.

 

Niedziela 26.05.2024 r.   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7.00     Do Miłos. Bożego za + mamę Zofię Wojtoń z ok. im. i Dnia Matki, z prośbą o zbawienie – dar dzieci.

9.00     Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Urszulę i Stanisława Nowickich, ich ++ rodzeństwo i dzieci, + Jerzego Szutkę oraz ++ z rodz., z prośba o zbawienie.

10.30   Do Miłos. Bożego za + mamę Irenę Danisz w 27 rocz. śm., ++ z rodz., ++ Ignacego, Jana, Józefa, Antoniego, Helenę  i Ingę Danisz oraz ++ Andrzeja Respondka i Marię Hejtotę, z prośbą o radość wieczną.

12.00   Do Miłos. Bożego za + mamę i żonę Barbarę Zyguła w 9 rocz. śm., z prośbą o wieczne szczęście – dar męża i córek z rodz..

15.30   Nabożeństwo majowe.

16.00   CHRZTY

18.30   Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Aniołów Stróżów o szczęśliwy przebieg operacji dla wnuka Milana – dar rodz. i dziadków.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.