Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie  XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.

 

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy więc w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej Ojczyzny. Dziś nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30. Zapraszamy. 

2. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- we wtorek wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników; 
- w środę wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbitera;
- w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika;
- w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
- w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nabożeństwo do MB Nieust. Pomocy we wtorek o godz. 17.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św. i w piątek od godz. 17.00 (godz. 17.45 Koronka do Miłos. Bożego).

4. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest pół godziny przed Mszą Św. 

5. W czwartek na godz. 16.30 Msza Św. szkolna dla uczniów szkół podstawowych. Wcześniej od godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi.

6. W dniach 14-20 października odbędzie się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Już teraz zapraszamy do wybranych miejsc, które będą gościć relikwie. W Katowicach relikwie będziemy gościć w Katedrze Chrystusa Króla 14 października br.

7. W przyszłą niedziele 1 października 2023 r. odbędzie się kolejna edycja „Silesia Maraton”. W związku z tym na terenie naszej parafii zostają wyłączone z ruch (zamknięte) w tym dniu, w określonych godzinach następujące ulice: Lwowska (9.20 – 12.10), Bpa H. Bednorza (9.20 – 12.20), Roździeńska (9.25 – 12.25), Obrońców Westerplatte (9.20 – 12.25). Organizatorzy proszą o uwzględnienie tego w swoich planach. 

8. Dzieci i młodzież zapraszamy do następujących grup:
- Dzieci Maryi – sobota o godz. 10.00 (salka);
- Ministranci – sobota o godz. 9.00 (salka);
- Oaza młodzieżowa – piątek o godz. 18.00 (kościół, salka).

9. Dorosłym proponujemy udział w takich grupach;
- Kościół Domowy - Oaza Rodzin – w I piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej (salka);
- Krąg Biblijny – środa po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 (salka, co dwa tygodnie);
- Bractwo Żywego Różańca – III środa miesiąca godz. 16.45 (kościół);
- Świecki Zakon Karmelitański i czciciele MB Szkaplerznej – III sobota miesiąca o godz. 11.00 (kościół);
- Szopienicka Wspólnota Dorosłych – II środa miesiąca o godz. 19.00 (kościół).

10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby naszej parafii – na zapłatę za nowe ogrodzenie na cmentarzu i trwający remont instrumentu organowego. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii tu w kościele, przelewane bezpośrednio na konto, bądź składane w kancelarii parafialnej oraz przy innych okazjach. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach. Dziś przed kościołami naszej archidiecezji zbierane są ofiary na rzecz poszkodowanych mieszkańców przez trzęsienie ziemi w Maroku oraz powodzie w Libii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Jak co tydzień polecamy „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze warto przeczytać m.in. tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Dla dzieci jest nowy – październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Polecamy.Wszystkim zgromadzonym życzymy,odkrycia na nowo piękna niedzieli, daru Pana Boga, który pionizuje nasze myśli. Szczęść Boże! 


PORZĄDEK MSZY ŚW. 24.09.2023 r. – 01.10.2023 r.

 

Niedziela 24.09.2023 r.
7.00 WOLNA
9.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Łucję Dziuba w rocz. ur., + ojca Karola, + brata Józefa, + bratową Krystynę oraz ++ dziadków z obu stron, z prośbą o wieczne szczęście.
10.30 Do Bożej Opatrz. przez wstaw. MB i św. Jadwigi Śląskiej z podz. za dar życia i wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o Boże prowadzenie i opiekę Anioła Stróża dla Asi Śmietana z ok. 6 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.
12.00 Do Miłos. Bożego za + Józefa Kurzac w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar żony i córki.15.30 Nabożeństwo popołudniowe
16.00 CHRZTY: Stanisław Król, Julia Szula.
18.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Teresę w rocz. ur., + ojca Tadeusza, + ojczyma Gerarda, + męża Krzysztofa, ++ teściów i wszystkich ++ z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Poniedziałek 25.09.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ kapłanów i siostry zakonne spoczywających na naszym cmentarzu, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Agnieszkę Jarosz, ++ rodz. Danutę i Grzegorza, + Henryka Śmietanę oraz ++ z rodz., z prośbą o wieczną radość.
18.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Licheńskiej z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę dla Cecylii i Ludwika Suchanek z ok. 55 rocz. ślubu oraz 80 ur. Ludwika. (Te Deum)

Wtorek 26.09.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + Lidię Goetze, z prośbą o dar nieba - dar Sióstr Boromeuszek.

8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej w int. Bractwa Żywego Różańca i ks. opiekuna z prośbą o potrzebne łaski. 
18.00 Do Miłos. Bożego za + Zygfryda Mielnik oraz za + Martę Mielnik, z prośbą o radość wieczną. 

Środa 27.09.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą o radość życia wiecznego. 
8.00 Do Opatrz. Bożej z prośbą o dary Ducha Św. opiekę, zdrowie, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Anioła Stróża dla Adasia Kolisa z ok. 7 ur. oraz o Boże błog. dla całej rodz. – dar dziadków, rodziców i chrzestnych.
18.00 Do Bożej Opatrz. przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę dla Ewy Wolf z ok. 75 ur. (Te Deum). 

Czwartek 28.09.2023 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + żonę Wiolettę Hartlieb w 2 rocz. śm., ++ rodz. z obu stron oraz wszystkich ++  z rodz., z prośbą o radość wieczną.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Piotra Dyllusa, jego ++ rodz. Marię i Stanisława oraz ++ rodzeństwo Irenę i Teodora, z prośbą o zbawienie.
16.30 Do Opatrz. Bożej z prośbą o Boże błog. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., ich rodz., opiekunów i ks. Mateusza. 
18.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za otrzym. łaski i za 10 lat życia w małżeństwie sakramentalnym, z prośbą o Boże błog., opiekę i zdrowie dla Natalii i Marcina Jamroz oraz Boże błog. dla dzieci. 

Piątek 29.09.2023 r. ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
6.30 Do Opatrz. Bożej prze wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z podz. za opiekę, z prośbą o trwanie w powołaniu, zdrowie i Boże błog. dla siostry elżbietanki Inez z ok. ur.
8.00 Do Miłos. Bożego za + rodz. Gertrudę i Wilhelma Lukasek, + siostrę Urszulę Milonek w rocz. ur., z prośbą o radość życia wiecznego. 
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża Henryka Piwowarskiego w 5 rocz. śm. ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące, z prośbą o radość wieczną.

Sobota 30.09.2023 r.
6.30 WOLNA 
8.00 WOLNA 
18.00 Do Miłos. Bożego za + syna Dariusza Mzyk w 33 rocz. śm., + męża Henryka, ++ rodz., teściów i ++ pokrew. z obu stron, z prośbą o radość wieczną. 

Niedziela 01.10.2023 r.
7.00 WOLNA
9.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Martę Dąbrowską w 1 rocz. śm., z prośbą o wieczne szczęście – dar syna z żoną i wnuków.
10.30 Do Miłos. Bożego za + Tadeusza Dziubaka z ok. im. i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie. 
12.00 Do Miłos. Bożego za + Krystynę Ottenburger w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność15.15 Nabożeństwo różańcowe.
16.00 ROCZKI
18.30 Do Miłos. Bożego za + męża Ryszarda Jaskulskiego w 6 rocz. śm. oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.