Aktualności

 Ogłoszenia Duszpasterskie  IV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 29.01.2023 r.

 

1. Dziś IV niedziela zwykła. Nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 15.30. Serdecznie Zapraszamy. 

2. Od poniedziałku – 30 stycznia br.. – wracamy do stałego porządku sprawowania Mszy Św. w dni powszednie w naszym kościele, to znaczy o godz.: 6.30, 8.00 i 18.00. 

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:• nowenna do MB Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 17.30;• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00;• nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30;• nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00.

4. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:• we  wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; • w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego;• w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Gorąco zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w dni powszednie jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą Św. 

6. Przypadające w czwartek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Jest ono również obchodzone w całym Kościele, jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do udziału w Mszy Św. W naszym kościele będą one sprawowane o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce w czasie każdej Mszy Św. Na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas III, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Św.. Prosimy, by przyniosły z sobą świece, które poniosą w dzień I Komunii Św. Kolekta zbierana w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.

7. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. Tego dnia udzielane jest w kościołach błogosławieństwo ku czci tego świętego, które ma nas chronić przed wszelkimi chorobami, zwłaszcza chorobami gardła. W naszym kościele udzielane będzie po każdej Mszy Św.

8. W I piątek miesiąca, podczas Mszy Św. wieczornej pragniemy modlić się w intencjach rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy małżonków i całe rodziny do udziału w tej Eucharystii.

9. W sobotę zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny zwane kolędą. Bardzo serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi, które wyrażały prośbę o błogosławieństwo mieszkania i wszystkich mieszkańców, poprzedzone wspólną modlitwą. Dziękujemy za miłe i budujące rozmowy – Bóg zapłać! Wdzięczność chcemy wyrazić również za kolędowe ofiary składane przy tej okazji na rzecz naszej parafii.    

10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na zapłatę za ogrzewanie kościoła w miesiącu grudniu. Zbieramy na ten cel już kolejny raz, gdyż faktura za ciepło w miesiącu grudniu opiewa na sumę ponad 25.138 zł. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii w kancelarii parafialnej lub przelewane bezpośrednio na konto.  

11. Gorąco polecamy lekturę prasy katolickiej. Gość Niedzielny pisze m.in.:• w cieniu proroctwa..., czyli o tym, że każda epoka miała swoich proroków i w każdej popełniano te same błędy;• Pan Bóg kocha śpiące dzieci…, przez siedem lat zasypiała na adoracji i dziękczynieniu, ale… nie przejmowała się tym., pisała, że w czasie Różańca nie jest w stanie wydobyć nawet jednej myśli jednoczącej ją z Bogiem. Jakże uwalniające są zapiski Małej Tereski!Jest także nowy numer “Małego Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. modlitwę za babcię i dziadka oraz przeczytamy co zmarły papież Benedykt powiedział dzieciom i ministrantom oraz o psach lawinowych, czyli ratownikach na czterech łapach. Polecamy. 

 

Wszystkim zgromadzonym życzymy pełnego zaangażowania wypełniania czasu, ktory jest darem Bożym, naszą świadomą obecnością człowieka ochrzczonego. Szczęść Boże!

 


 

PORZĄDEK MSZY ŚW. 29.01.2023 r. – 05.02.2023 r.

 

Niedziela 29.01.2023 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Zbigniewa Błaut w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Annę i Kazimierza Krupińskich i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
10.30 Do Miłos. Bożego za + Krystynę Bryzek w rocz. śm. i wszystkich ++ z rodz. Bryzek, z prośbą o radość wieczną.
12.00 Do Miłos. Bożego za +żonę i mamę Danutę Kołodziej w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie. 
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 WOLNA
18.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Elżbietę Dąbrowską 30 dni od śm., z prośbą o zbawienie.

Poniedziałek 30.01.2023 r.
6.30 WOLNA
8.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Pawła Asenkowicza w 9 rocz. śm., ++ z rodz. Asenkowicz, Śmietana, Wybraniec, Czaja oraz + męża Henryka Śmietana, + Iwonę Klaja i + Jolantę Dzwonkowską, z prośbą o zbawienie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Mariana Pieszko w 2 rocz. śm., ++ rodz. i braci oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

Wtorek 31.01.2023 r.
6.30 Do Opatrz. Bożej przez MB Nieust. Pomocy z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o wszelkie potrzebne łaski dla siostry Aleny i siostrzeńca Kamila z ok. ich ur.
8.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Barbarę Ney w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.45 Pogrzeb + Anny Hons.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Alfreda Szeję w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Środa 01.02.2023 r.
6.30 WOLNA
8.00 WOLNA
8.45 Pogrzeb + Anny Słabik.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Stanisławę Dybuła 30 dni od śm., z prośbą o zbawienie.

Czwartek 02.02.2023 r. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. chrzestnych Helenę i Franciszka oraz ich ++ małżonków Henryka i Antoninę, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o świętość duchowieństwa, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o dobre przygotowanie do święceń kapłańskich naszego parafianina diakona Szczepana.
9.00 WOLNA
16.00 WOLNA
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Margot Musialik, + męża Andrzeja Palka, + ciocię Adelajdę , + teściową Leokadię, + ciocię Lidię oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

Piątek 03.02.2023 r.
6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Karola Boromeusza i św. Błażeja z prośbą o dary Ducha Św. dla naszych sióstr Boromeuszek.
8.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Jego czcicieli. 
18.00 Do Najśw. Serca Pana Jezusa z podz. za dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii, z prośbą o dary Ducha Św. i wytrwanie w podjętych postanowieniach dla dzieci wczesnokomunijnych, ich rodz., rodzeństwa i chrzestnych.

Sobota 04.02.2023 r.
6.30 WOLNA 
8.00 Do Boga bogatego w miłosierdzie w int. czcicieli Niepokalanego Serca NMP
18.00 Do Miłos. Bożego za + Marię, z prośbą o zbawienie.

Niedziela 05.02.2023 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Irenę i Edwarda Pajda oraz wszystkich ++ z rodz. Pajda i Mucha, z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za + Małgorzatę Namysło 3 m-ce od śm., z prośbą o zbawienie – dar sąsiadów z ul. Morawa 119d.  
10.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Barbarę Władyka w 1 rocz. śm., + ojca Zygmunta Władyka, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
12.00 WOLNA
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI
18.30 WOLNA  

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.