Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022 r.

 

1. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele odmawiamy różaniec
w niedzielę o godz. 15.15, a w ciągu tygodnia o godz. 17.30. W związku z tą wspólną modlitwą różańcową
Msze Św. wieczorne w miesiącu październiku w dni powszednie rozpoczynać się będą o godz. 18.15.
Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza dziś.

 

2. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
 we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
 w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
 w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

 

3. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
 nabożeństwa różańcowe codziennie od piątku o godz. 17.30;
 adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św.;
 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i o świętość duchowieństwa w czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00;
 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy Św. o godz. 8.00.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca października. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św.

 

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00. Zapraszamy.

 

6. W czwartek o godz. 16.30 Msza Św. dla uczniów szkół podstawowych. Wcześniej od godz. 16.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci wczesnokomunijne i uczniów klas IV.

 

7. W I piątek miesiąca na Mszy Św. wieczornej modlimy się za rodziny naszej parafii. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy. Oprawę liturgiczną przygotuje oaza rodzin.

 

8. 16 października będzie obchodzony w całej Polsce XXII Dzień Papieski. Zbierane są wtedy przed kościołami ofiary na rzecz fundacji „Dzieł Nowego Tysiąclecia”, która ma za cel wspieranie dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin w procesie kształcenia. Ponieważ ten dzień w naszej parafii to również odpust parafialny, dlatego ofiary te zbieramy dziś przed kościołem po każdej Mszy Św. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

9. W tym miesiącu w związku z naszym odpustem parafialnym odwiedziny chorych będą miały miejsce bezpośrednio przed tą uroczystością tj. w czwartek, piątek i sobotę (13, 14, 15 października). Zapisy wyłącznie w kancelarii parafialnej.

 

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii – jak co roku – Ojca Oblata z Koszutki, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszy Św. rozprowadzał będzie Kalendarze Misyjne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na misyjne dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.

 

11. Zbliża się czas przygotowań grobów naszych bliskich na Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy  o zachowanie porządku na cmentarzu, szczególnie o to, by śmieci wrzucać bezpośrednio do kontenera przed cmentarzem. Gorąco prosimy o zrozumienie i dyscyplinę w tej sprawie.

 

12. Dziś w niedzielę 2 października 2022 r. odbywa się kolejna edycja „Silesia Maraton”. W związku z tym na terenie naszej parafii zostają wyłączone z ruchu (zamknięte) w tym dniu, w określonych godzinach następujące ulice: Lwowska (9.20 – 12.10), Bpa H. Bednorza (9.20 – 12.20), Roździeńska (9.25 – 12.25), Obrońców Westerplatte (9.20 – 12.25). Organizatorzy proszą o uwzględnienie tego w swoich planach.

 

13. XVII archidiecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich odbędzie się w sobotę 8 października br. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Posłani w Pokoju Chrystusa”.

 

14. Bóg zapłać za składane dziś ofiary – przeznaczamy je na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii tu w kościele, przelewane bezpośrednio na konto, bądź składane w kancelarii parafialnej. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – na trwające remonty.

 

15. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego polecamy szczególnie wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, oraz wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. Jest także „GOŚĆ EXTRA” poświęcony św. Siostrze Faustynie. Warty naszego zainteresowania. Cena GOŚCIA EXTRA 12 zł. Polecamy. Jest także nowy - październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim o dużo nabożeństwach różańcowych i samym różańcu.


Wszystkim życzymy, otwartości na Ewangelię, która ukazuje którędy do szczęścia.

Szczęść Boże!


PORZĄDEK MSZY ŚW. 02.10.2022 r. – 09.10.2022 r.

Niedziela 02.10.2022 r.

7.00     WOLNA

9.00     Do Miłos. Bożego za + dziadka Edwarda Ludwinka, + babcię i + wujka Andrzeja, z prośbą o zbawienie.

10.30   Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Edmunda Krzyżańskiego w 2 rocz. śm., + syna Stanisława, + synową Urszulę i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność.

12.00   Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Andrzeja Szlachta w 3 rocz. śm, ++ rodz. Helenę i Stanisława oraz ++ z rodz. Tuszyńskich, z prośbą o zbawienie.

15.15   Nabożeństwo Różańcowe.

16.00   ROCZKI

18.30   Do Miłos. Bożego za + męża Henryka Piwowarskiego w 4 rocz. śm., ++ dziadków i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

 

Poniedziałek 03.10.2022 r.

6.30     WOLNA

8.00     Do Miłos. Bożego za + ks. Alojzego Wilkoszyńskiego  w rocz. śm., jego ++ rodz. Annę i Jana, z prośbą o zbawienie.

18.15   Do Miłos. Bożego za + syna Rafała Górskiego w 2 rocz. śm., ++ rodz., teściów i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

 

Wtorek 04.10.2022 r.

6.30     Do Opatrz. Bożej z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji złamanej ręki oraz Boże błog. dla wszystkich, którzy wspierali materialnie koszt tej operacji.

8.00     Do Miłos. Bożego za ++ Alfonsa, Teresę, Piotra i Marię oraz ++ z rodz., z prośbą o radość wieczną. 

18.15   Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Renatę Wycisk w rocz. ur., + ojca i dziadka Faustyna Wycisk w 2 rocz. śm., + Eugeniusza Majcherczaka, + Stefana Duś, ++ dziadków i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

 

Środa 05.10.2022 r.

6.30     Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Siostry Faustyny z prośbą o wszystkie potrzebne dary dla Sióstr Boromeuszek szopienickiej wspólnoty.

8.00     Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Rozalię i Pawła, + męża Pawła, ++ rodzeństwo, ++ dziadków, ++ teściów i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

18.15   Do Miłos. Bożego za + ojca i dziadka Henryka Janko 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

 

Czwartek 06.10.2022 r.

6.30     Do Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w int. kapłanów naszej parafii.

8.00     Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o świętość duchowieństwa, nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz naszego parafianina diakona Szczepana o dobre przygotowanie do przyjęcia święceń prezbiteratu. 

16.30   WOLNA

18.15   Do Bożej Opatrz. przez wstaw. MB Różańcowej z prośbą o zdrowie i potrzebne dary dla cioci Barbary Łysiak z ok. 80 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz – dar siostrzeńca z rodz. (Te Deum)

 

Piątek 07.10.2022 r.

6.30     WOLNA

8.00     Do Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Jego czcicieli.

18.15   Do Najśw. Serca Pana Jezusa z podz. za dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii, z prośbą o dary Ducha Św. i wytrwanie w podjętych postanowieniach dla dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych.

 

Sobota 08.10.2022 r.

6.30     Do Miłos. Bożego za + Bogdana Chrostka, z prośba o szczęśliwą wieczność – dar rodz. od strony matki

8.00     Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z prośbą o potrzebne łaski dla emerytów, rencistów i ofiarodawców.

18.15   Do Miłos. Bożego za + Damiana Styglica w rocz. ur., z prośbą o zbawienie – dar Marzeny, Krzyśka i Patrycji z USA.

 

Niedziela 09.10.2022 r.

7.00     Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Grzegorza Dąbek 6 m-cy od śm. oraz ++ rodz. i pokrew. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

9.00     Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Teresę i Tadeusza Capigów, Helenę i Józefa Nowaków, + brata Edwarda Capiga oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

10.30   Do Opatrz. Bożej prze wstaw. MB Różańcowej z podz. za 60 życia w małżeństwie sakramentalnym Teresy i Henryka Dobrowolskich, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Jubilatów oraz Boże błog. dla całej rodz. (Te Deum)

12.00   WOLNA

15.15   Nabożeństwo Różańcowe.

16.00   CHRZTY

18.30   Do Miłos. Bożego za + mamę Annę Włoka-Radosz w 8 rocz. śm., + Stefana Radosz i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.