Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła  20.06.2021 r.

 

1. Dziś XII Niedziela Zwykła. Nabożeństwo popołudniowe – do Najśw. Serca Pana Jezusa – dziś o godz. 15.30. Zapraszamy.

2. Od następnej niedzieli – 27 czerwca 2021 r. – w naszym kościele będzie obowiązywał wakacyjny porządek sprawowania Mszy Św.:
- w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00
- w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00
- nieszpory niedzielne o 16.30.

3. Od niedzieli 13 czerwca 2021 r. w Mszach Św. i nabożeństwach w naszym kościele może brać udział połowa ogólnej liczby osób mogących pomieścić się w budynku. To zaś oznacza liczbę 650 osób. Nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa (maseczka). W związku z taką sytuacją każdy może wziąć udział w Eucharystii i przeżywać niedzielę – Dzień Święty – jak przystało na chrześcijanina – katolika. Zostaje też odwołana z dniem 20 czerwca br. dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Serdecznie więc zapraszamy. 

4. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do MB Nieust. Pomocy wtorek o godz. 17.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św. oraz w piątek od godz. 17.00 (17.45 – koronka do Miłosierdzia Bożego).

6. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Św. w salce katechetycznej.

7. W czwartek o godz. 16.30 Msza Św. szkolna. Chcemy podziękować za ten trudny czas roku szkolnego dla uczniów, ale i nauczycieli, katechetów i wychowawców również. Cieszymy się, że choć na koniec możemy spotkać się wszyscy w kościele na Eucharystii. Zapraszamy więc serdecznie uczniów, nauczycieli, katechetów, wychowawców oraz pracowników administracyjnych na wspólne dziękczynienie. Wcześniej, od godz. 16.00 w salce katechetycznej okazja do spowiedzi św. dla klas VII. Zapraszamy.  

8. Kończy się rok szkolny, tym razem w całości wyjątkowy. Bardzo serdecznie dziękujemy wychowawcom, nauczycielom i katechetom za całoroczny trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Wasza praca to bardzo odpowiedzialne sianie prawdy i dobra uszlachetnione szczerą i dojrzałą miłością. Za to składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Życzymy również, by czas odpoczynku pomógł Wam jeszcze mocniej uwierzyć w sens i potrzebę Waszej pracy. 

9. Przypominamy rodzicom, by wysyłając swoje dzieci na kolonie, obozy i inne formy wypoczynku grupowego, kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.

10. W czwartek o godz. 19.00 w kościele medytacja przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę (27.06.2021 r.) o godz. 15.00 młodzież klas VIII wraz z grupą osób dorosłych przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu tego udzieli biskup pomocniczy naszej archidiecezji Marek Szkudło. Zapraszamy na tę uroczystość nie tylko kandydatów i ich świadków, lecz także rodziców, rodzeństwo i wychowawców. 

12. W poniedziałek 28 czerwca br. na Mszy Św. o godz. 18.00 chcemy podziękować Panu Bogu za dar obecności i posługi duszpasterskie w naszej parafii ks. Roberta Rosiaka. Po trzech latach w naszej parafii ks. Robert zgłosił się, by teraz pracować we Francji, w diecezji gdzie jest bardzo mało kapłanów. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc wyraził na to zgodę i z dniem 31 sierpnia 2021 r. zwalnia go z obowiązków w naszej archidiecezji. Czynimy to już teraz, bo w czasie wakacji wielu z nas będzie różnego rodzaju rozjazdach. Zapraszamy więc wszystkich bardzo serdecznie na tę szczególną Eucharystię.    

13. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na potrzeby naszej parafii – na zapłatę za ogrzewanie w miesiącu maju (6.683,33 zł). Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie parafii.

14. W bieżącym „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. dodatek: tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” dzieci znajdą naklejkę na auto lub rower. Ks. Krzysztof Żyła tłumaczy co to znaczy być w RAM – ie. Jest również pięknie opisany wyjątkowy rezerwat przyrody w Kenii – w Afryce. Polecamy. Jest to numer wakacyjny – podwójny w tej samej cenie: 5 zł.

 

Wszystkim zgromadzonym życzymy postrzegania możliwości uczestniczenia we Mszy św. w kościele – w optymistycznych limitach – jako wyciągniętej do nas ręki Pana Boga, byśmy nie zagubili w sobie kierunku na NIEBO.Szczęść Boże!

 

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. 20.06.2021 r. – 27.06.2021 r.

 

Niedziela 20.06.2021 r.
7.00 Miłos. Bożego za + Krzysztofa Centarzyńskiego, z prośbą o zbawienie – dar sąsiadów z ul. 11 listopada 9.
9.00 Do Miłos. Bożego za + Izabelę Magdziarz, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar z-du pogrzeb. WRZOS
10.30 Do Opatrz. Bożej z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o Boże błog, opiekę i zdrowie dla całej rodz.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za 40 lat wspólnego życia Anny i Piotra Sowa, z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże i zdrowie dla Jubilatów i ich rodziny (Te Deum)
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI: Stanisław Skura.
18.30 Do Miłos. Bożego za + dziadka Alojzego Wandziocha w rocz. ur., + babcię Jadwigę Wandziach oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośba o zbawienie. 

Poniedziałek 21.06.2021 r.
6.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej za kapłanów naszej parafii z prośbą o potrzebne dary.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Renatę Dera 2 m-ce od śm., z prośbą o zbawienie – dar z-du pogrzeb. WRZOS.
8.45 Pogrzeb + Ireny Skrobol. 
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Martę i Franciszka Czyrny oraz wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.

Wtorek 22.06.2021 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + kuzyna Adama, ++ ciocię Ludmiłę i wujka Stanisława oraz ich + syna Artura, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Opatrz, Bożej przez wstaw. MB z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę i potrzebne łaski dla pewnej osoby.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Matyldę Góra w 11 rocz. śm., + ojca i dziadka Waltera, ++ dziadków i ++ z pokrew. z obu stron, z prośbą o szczęście wieczne.

Środa 23.06.2021 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + mame Martę Mielnik w rocz. ur., jej ++ rodz. i rodzeństwo, z prośbą o zbawienie. 
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o dalsze dla członków Bractwa Żywego Różańca.
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Józefa Cygala, ++ rodz. Marię i Józefa Cygal, ++ Marię i Józefa Nowaczyk oraz ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Czwartek 24.06.2021 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + Mieczysława w 1 rocz. śm., z prośbą o radość wieczną. 
8.00 Do Miłos. Bożego za + rodz. Leokadię i Wojciecha Pałka, ++ siostry: Martę Pałka i Marię Stępień, ++ męża Mieczysława i syna Krzysztofa, ++ teściów Marię i Franciszka Błaszczyk, ++ męża Ryszarda i syna Jarosława Błaszczyk, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
16.30 Zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych.
18.00 Do Miłos. Bożego za +  męża Jana Milewskiego w 21 rocz. śm., ++ rodz. i teściów, ++ bratową Krystynę i jej syna Grzegorza, ++ brata Józefa, jego żonę Bertę i syna Edmunda, ++ dziadków, szwagierki i szwagrów, + Mariolę Zbiciak, ++ z pokrew., przyjaciół i dusze oczekujące na naszą modlitwę, z prośbą o zbawienie. 

Piątek 25.06.2021 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + Magdalenę i Karola Bargiel, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Elfrydę w rocz. śm., + ojca Maksymiliana, ++ dziadków i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o zbawienie.  
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ pochowanych przez firmę MIRANDER w m-cu maju, z prośbą o zbawienie.

Sobota 26.06.2021 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ męża Mariana Adamczyka, ciocię Anielę, Marię Collet i Zosię Trólkową w rocz. ich ur., z prośbą o zbawienie. 
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Józefa z podz. za wszystkie otrzym. łaski z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie  dla Mateusza Wątora z ok. ur. i dla całej rodz.  
10.15 Msza Św. dla ministrantów.
15.00 ŚLUB: Natalia Ropelewska i Dawid Darnia.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Jana Drabika w 2 rocz. śm., z prośbą o zbawienie – dar żony z rodz.

Niedziela 27.06.2021 r.
7.00 Miłos. Bożego za + Marka Podolaka 30 dni od śm., z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za 20 lat wspólnego życia w małżeństwie sakr.  Wioletty i Karola Hartlieb, z prośbą o dalsze Boże błog., opiekę i zdrowie dla małżonków i córki Barbary. 
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za dar życia i wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o Boże błog, opiekę i zdrowie dla całej Heleny Peter z ok. 100 ur. (Te Deum)
12.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Irenę Danisz w 24 rocz. śm., + ojca Jana, ++ dziadków Helenę i Ignacego Danisz, ++ Irenę i Franciszka Jaszczuk oraz + Andrzeja Respondek, z prośbą o zbawienie
15.00 BIERZMOWANIE
17.00 CHRZTY: Klara Król, Michał Ratowski, Emilia Solińska.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.