Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła  17.06.2018 r.

 

1. Dziś XI Niedziela Zwykła, nieszpory niedzielne o godz. 15.30. Zapraszamy.

2. Od przyszłej niedzieli – 24 czerwca 2018 r. – w naszym kościele obowiązuje wakacyjny porządek sprawowania Mszy Św.:
- w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00
- w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00
- nieszpory niedzielne o 16.30.

Również w czasie wakacji, tzn. od 24 czerwca do 2 września 2018 r. w klasztorze u Sióstr Boromeuszek nie będą sprawowane Msze Św. w niedziele i święta. 

3. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- w przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- nowenna do MB Nieust. Pomocy we wtorek o godz. 17.30;
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św. i w piątek od godz. 17.00 (zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45).

5. W czwartek o godz. 16.30 ostatnia w tym roku szkolnym Msza Św. szkolna, na której chcemy podziękować Panu Bogu za wszystkie łaski jakie spłynęły na uczniów szkół podstawowych w minionym roku oraz nauczycieli. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia uczniów, nauczycieli, katechetów i dyrekcje. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.

Przy tej okazji zwracamy się z wielką prośbą do rodziców i organizatorów zajęć pozalekcyjnych uczniów szkół podstawowych. Czwartek w naszej parafii, a również w wielu śląskich parafiach – zgodnie ze starą tradycją – to dzień, w którym odbywają się Msze Św. szkolne dla uczniów szkół podstawowych. U nas jest to godz. 16.30, a wcześniej spowiedź od godz. 16.00. Prosimy więc rodziców i organizatorów zajęć pozalekcyjnych, by w tym czasie nie planować i nie organizować żadnych innych zajęć. Myślimy tu o przyszłym roku szkolnym. Zróbmy wszystko, by zadbać o pełny rozwój naszych dzieci: duchowy, intelektualny i fizyczny. Nie czyńmy w tych przestrzeniach konkurencji, a przeciwnie koegzystencję i symbiozę. Serdecznie prosimy o to jako duszpasterze.

6. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Gorąco dziękujemy nauczycielom, katechetom i wychowawcom za poświęcenie, trud i serce pełne mądrej miłości. Na czas wypoczynku życzymy im oraz wszystkim uczniom wielu pięknych chwil, które płyną z wierności Panu Bogu, z miłości do drugiego człowieka oraz z poznawania piękna świata.  

7. Czwartek, 21 czerwca o godz. 19.00, to w naszej parafii okazja, by we wspólnocie uwielbiać Najwyższego. Zapraszamy zatem, na kolejny wieczór uwielbienia „Chwała Bogu w Szopienicach”. Prosić, błagać jest łatwiej, dziękować nie zawsze… Jest okazja, by coś tu nadrobić. Zapraszamy.

8. Przypominamy rodzicom, by wysyłając swoje dzieci na kolonie, obozy i inne formy wypoczynku grupowego, kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.

9. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na potrzeby naszej parafii – na zapłatę za wykonaną już renowację ławek. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na ten sam cel.

10. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in.: 
- o miejscu, które warto odwiedzić, aby naciesz oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie;
- o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism;
- ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych.Dla dzieci polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”, a nim:
- mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica;
- Polska jest NAJ! – propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji:
- Jak przejechać rowerem 600 km, ale po pustyni? Polecamy.

 

Wszystkim zgromadzonym życzymy ciągłego odkrywania piękna Ewangelii, poprzez którą objawia się nam prawdziwy Bóg.

 

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. 17.06.2018 r. – 24.06.2018 r.

 

Niedziela 17.06. 2018 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Kazimierza Stanik w 2 rocz. śm., ++ rodz. i pokrew. z obu stron, z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Częstochowskiej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św., zdrowie i opiekę dla Józefa Zapotocznego z ok. ur. oraz Boże błog. dla całej rodz. 
10.30 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Jerzego Majówka w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
12.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za dar życia i otrzym. łaski, z prośbą o dary Ducha Św., opiekę i zdrowie dla Elżbiety Góra z ok. 60 ur. (Te Deum)
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI: Olaf Kurt.
18.30 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Kazimierza Krzystolika w 9 rocz. śm., ++ rodziców i krewnych z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Poniedziałek 18.06.2018 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Krystynę Kaczmarek 30 dni od śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z prośbą o dary Ducha Świętego, opiekę, zdrowie i Boże błog. dla córki Marioli Konkowskiej z ok. ur. – dar mamy z rodz.
18.00 Do Miłos. Bożego za + męża  Jana w rocz, ur. i im., + syna Dariusza oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie. 
18.00 Do Miłos. Bożego za + Marię Dudek, z prośbą o zbawienie – dar z-du pogrzeb. PIOTR – FENIKS. 

Wtorek 19.06.2018 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + rodz. Marię i Tadeusza oraz ++ z pokrew. z obu stron, z prośba o zbawienie.

8. 00 Do Miłos. Bożego za + rodz. Marię i Franciszka Czyrny, ++ braci Konrada i Romana, ++ bratowe Stefanię i Zofię, + Iwonę Czyrny i wszystkich ++ z rodz., z prośbą o szczęśliwą wieczność. 
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej z prośbą o potrzebne łaski dla papieża Franciszka, o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Krystynę Klimas w 1 rocz. śm., z prośbą o zbawienie.

Środa 20.06.2018 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + ojca Tadeusza Wojkowskiego z ok. Dnia Ojca, z prośbą o radość życia wiecznego
8.00 Do Miłos. Bożego za + Teresę Liberską, z prośbą o dar szczęśliwej wieczności – dar z-du pogrzeb. PIOTR.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Mirosława Fricz, z prośbą o zbawienie – dar z-du pogrzeb. WRZOS.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Jerzego Papoń, z prośbą o zbawienie – dar z-du pogrzeb. PIOTR. 

Czwartek 21.06.2018 r. 
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ ciocie Natalię, Mariannę i Leokadię oraz ich ++ mężów, z prośbą o zbawienie.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej w int. członków Bractwa Żywego Różańca oraz kapłanów naszej parafii, z prośbą o potrzebne łaski. 
16.30 Do Chrystusa Dobrego Pasterza jako podziękowanie za miniony rok szkolny i katechetyczny i wszystkie otrzymane łaski przez uczniów, nauczycieli i katechetów.
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ pochowanych przez firmę MIRANDER w m-cu maju, z prośbą o zbawienie.

Piątek 22.06.2018 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + Joachima Michalika, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar z-du pogrzeb. WRZOS.
8.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodziców i + męża w kolejną rocz. śm., z prośbą o dar wiecznej radości. 
13.00 ŚLUB: Kamila Cyron i Michał Starczewski.

14.00 ŚLUB: Alicja Łuka i Michał Baliński. 
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Matyldę Góra w 8 rocz. sm., + ojca i dziadka Waltera oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wiecznośc. 
18.00 Do Miłos. Bożego za + ojca Alfonsa Brańskiego w 11 rocz. śm., + mamę Stefanię, ++ rodz. Gertrudę i Karola Furdzik, + ciocię Martę i wujka Egona oraz ++ dziadków z obu stron, z prośbą o zbawienie.

Sobota 23.06.2018 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Annę i Kazimierza Krupińskich oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośba o zbawienie.
8.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Martę Mielnik w rocz. ur., jej ++ rodz. i rodzeństwo, z prośbą o zbawienie.
13.00 ŚLUB: Magdalena Wroszcz i Kamil Madoń.
18.00 WOLNA

Niedziela 24.06.2018 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Leokadię i Wojciecha Palka, + męża Ryszarda, + syna Jarosława w rocz. śm. i + kuzynkę Weronikę Nowak, z prośbą o zbawienie – dar Wiesławy.
9.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Benedykta Budner w 26 rocz. śm., ++ rodz. Genowefę i Bronisława Miszta, Rozalie i Edwarda Budner oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o zbawienie.  
10.30 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Jana w 18 rocz. śm., ++ rodz., teściów i chrześniaków, ++ dziadków, szwagrów i szwagierki oraz wszystkich ++ z rodz., pokrew. i przyjaciół, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
12.00 Do Miłos. Bożego za + męża i ojca Karola Czypionka w 10 rocz. śm., ++ rodz. Marię i Karola Czypionka, Marię i Jana Madej oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
16.30 Nabożeństwo popołudniowe.
17.00 CHRZTY: Tymoteusz Kuczka.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.