Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła  19.06.2022 r.

 

1. Dziś XII Niedziela Zwykła. Nabożeństwo popołudniowe – Eucharystyczne – dziś o godz. 15.30. Zapraszamy.

 

2. Od następnej niedzieli – 26 czerwca 2022 r. – w naszym kościele będzie obowiązywał wakacyjny porządek sprawowania Mszy Św.:
- w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00
- w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00
- nieszpory niedzielne o 16.30.

 

3. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
- we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. 

4. Nabożeństwa w ciągu tygodnia:
- adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po pierwszej Mszy Św.;
- nabożeństwa Eucharystyczne do czwartku włącznie o godz. 17.30;
- nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.30;
- nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o godz. 8.00.

 

5. Spotkanie Bractwa Żywego Różańca w środę o godz. 16.45 w kościele. 

6. W czwartek o godz. 16.30 Msza Św. szkolna. Chcemy podziękować Panu Bogu za czas mijającego roku szkolnego. Zapraszamy więc serdecznie uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, katechetów, wychowawców oraz pracowników administracyjnych na wspólne dziękczynienie na Eucharystii. Mamy, za co dziękować Bogu, ale także mamy o co prosić przed wakacjami. Dla dzisiejszego świata chcemy również prosić o dar pokoju, wzajemne wybaczenia krzywd oraz zgodę.. Wcześniej, od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.. Zapraszamy.

7. Kończy się rok szkolny. Bardzo serdecznie dziękujemy wychowawcom, nauczycielom i katechetom za całoroczny trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Wasza praca to bardzo odpowiedzialne sianie prawdy i dobra uszlachetnione szczerą i dojrzałą miłością. Za to składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Życzymy również, by czas odpoczynku pomógł Wam jeszcze mocniej uwierzyć w sens i potrzebę Waszej pracy. 

8. Przypominamy rodzicom, by wysyłając swoje dzieci na kolonie, obozy i inne formy wypoczynku grupowego, kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św. 

9. Na tablicy ogłoszeń zamieszczone są wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.  

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Pełne wiary uczestniczenie we Mszy Św. oraz udział w procesji lub w nabożeństwie Eucharystycznym, przygotowanie ołtarzy, niesienie baldachimu i nagłośnienia, dekorowanie okien to wielkie świadectwo wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Za taką postawę serdecznie dziękujemy.

11. Bóg zapłać za składane dziś ofiary, które przeznaczamy na potrzeby naszej parafii, szczególnie na prace restauracyjne przy ogrodzeniu kościoła oraz na trwający remont organów w naszym kościele. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii tu w kościele, w kancelarii parafialnej oraz przelewane na konto parafii – Bóg zapłać. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na ten sam cel.

12. W bieżącym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców i opiekunów bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające za smartfonów i Internetu.  W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” dzieci znajdą wyjątkową książeczkę na wakacje „Szlakiem Wisły”, czyli – wędruj z biegiem Wisły i zapisuj co ciekawego zobaczyłeś, i zbieraj pieczątki.

 

Wszystkim zgromadzonym życzymy, by nikt i nigdy nie zgubił w sobie kierunku na NIEBO.Szczęść Boże!

 

 

 

 PORZĄDEK MSZY ŚW. 19.06.2022 r. – 26.06.2022 r.

 

Niedziela 19.06.2022 r.
7.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Częstochowskiej i św. Barbary z podz. za otrzym. łaski, z prośbą opiekę i zdrowie dla Józefa Zapotocznego z ok. ur. oraz Boże błog. dla całej rodz.
9.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą dalszą opiekę i zdrowie dla Anny Płuska z ok. 75 ur. oraz Boże błog. dla całej rodz. (Te Deum)
10.30 Do Miłos. Bożego za + męża, ojca i dziadka Henryka Rarok 2 m-ce od śm., z prośbą o wieczne szczęście.
12.00 Do Miłos. Bożego za + Małgorzatę Słabik-Nowak w 1 rocz. śm., jej + brata Andrzeja Słabika w 1 rocz. śm. i + mamę Ewę Copa w 14 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność.
15.30 Nabożeństwo popołudniowe.
16.00 ROCZKI
18.30 Do Miłos. Bożego za ++ rodz. Janinę i Czesława Grabowskich, + męża Andrzeja Peukerta oraz wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o radość wieczną.

Poniedziałek 20.06.2022 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ Leona, Helenę, Stanisława, Jana, Salomeę i Stanisława Rymanowiczów oraz wszystkich ++ z rodz. i ++ z rodz. Nowak, Jarosz, Hędrzak i Czyż, z prośbą o zbawienie. 
8.00 Do Bożej Opatrz. przez wstaw. św. Jadwigi Śląskiej w int. papieża Franciszka, o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i naszych sercach.
8.45 Pogrzeb + Ireny Copa. 
18.00 Do Miłos. Bożego za + Damiana Styglica, z prośbą o zbawienie – dar rodz. Kosibów z Dębicy.  

Wtorek 21.06.2022 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za ++ Halinę i Wojciecha, Wandę i Zygmunta oraz ++ z rodz., z prośbą o zbawienie. 
8.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Łucję Piegza w 10 rocz. śm., + ojca Leona, ++ dziadków i ++ pokrew. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ pracowników Szkoły Podstawowej nr 42, z prośbą o dar nieba.

Środa 22.06.2022 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Elfrydę w rocz. śm., + ojca Maksymiliana, ++ dziadków i wszystkich ++ z rodz. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw, MB Nieust. Pomocy z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, potrzebne dary i Boże błog. dla pewnej osoby.
18.00 Do Miłos. Bożego za + mamę i babcię Matyldę Góra. W 12 rocz. śm., + ojca i dziadka Waltera, ++ dziadków i pokrew. z obu stron, z prośbą o szczęśliwą wieczność. 

Czwartek 23.06.2022 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Martę Mielnik w rocz. ur., jej ++ rodz. i rodzeństwo., z prośbą o szczęśliwą wieczność.

8.00 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Różańcowej z podz. za otrzym. łaski od członków Bractwa Żywego Różańca. 
16.30 Do Chrystusa Dobrego Pasterza jako dar wdzięczności za wszystkie otrzym. łaski przez uczniów szkół podstawowych w minionym roku szkolnym. 
16.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. za wszystkie otrzym. łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błog. dla taty Zbigniewa Wojtonia z ok. Dnia Ojca – dar dzieci.
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ pochowanych przez firmą MIRANDER w m-cu maju, z prośbą o zbawienie.

Piątek 24.06.2022 r.
6.30 Do Najśw. Serca Pana Jezusa z prośbą o opiekę i zdrowie dla Sabiny, Michała, Anny i Stanisława Hędrzaków.
8.00 Do Miłos. Bożego za + Barbarę Czekała w 1 rocz. śm., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar męża i dzieci z rodz.
18.00 Do Miłos. Bożego za + Mariusza Bijaka, z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar rodz. Śmietana.

Sobota 25.06.2022 r.
6.30 Do Miłos. Bożego za + mamę Magdaleną Kwolik, z prośbą o zbawienie. 
8.00 Do Miłos. Bożego za + Krystiana Zbolalika w rocz. ur., z prośbą o szczęśliwą wieczność – dar z-du pogrzeb. PIOTR.
18.00 Do Miłos. Bożego za ++ męża Mariana Adamczyka, matkę chrzestną – ciocię Anielę i Marię Collet w rocz. ich ur., z prośbą o szczęśliwą wieczność.

Niedziela 26.06.2022 r.
7.00 Do Miłos. Bożego za + Ryszarda Kwolek, z prośbą o zbawienie.
9.00 Do Miłos. Bożego za + mamę Irenę Danisz w 25 rocz. śm., + ojca Jana, ++ Helenę, Ingę, Józefa, Antoniego oraz ++ z rodz. Respondek i Hejtota, z prośbą o zbawienie.
10.30 Do Opatrz. Bożej przez wstaw. MB Nieust. Pomocy z podz. 89 lat życia Pauliny Milewskiej, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błog. dla solenizantki, całej rodz. i przyjaciół. (Te Deum)
12.00 Do Miłos. Bożego za + żonę i mamę Danutę Kołodziej w rocz. ur., jej ++ rodz. i rodzeństwo, z prośbą o szczęśliwą wieczność.
16.30 Nabożeństwo popołudniowe.
17.00 CHRZTY: Oskar Biolik, Nikola Huńska.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, siedziba: Katowice, Plac Powstańców Śląskich 3.